Aktualności
»

Inne

Podsumowanie plebiscytu „Pnącza w krajobrazie Lublina”

 //  Projekt: Skarby

3. edycja Skarbów Kultury Przestrzeni miała charakter tematyczny i dotyczyła pnączy. Jej rozstrzygnięcie nastąpiło w czerwcu 2022. Przyniosła ona wyjątkowy plon w postaci wielu materiałów prasowych i nagrania edukacyjnego webinaru o tych roślinach.

Więcej

Gra Wartości – opis

 //  Projekt: Gra Wartości

Gra Wartości to warsztat edukacyjny, który poprzez zastosowanie mechanizmu ograniczonego wyboru pomaga uczestnikom uświadomić sobie własne wartości i bezpiecznie dyskutować o nich w grupie. Nadaje się na warsztaty na dowolny temat i z dowolnymi uczestnikami.

Więcej

Skarby Kultury Przestrzeni

 //  Projekt: Skarby

Zostań poszukiwaczem skarbów! Odpowiedź, jak to zrobić znajdziesz na nowej stronie Skarby. W skrócie, chodzi o konkurs na miejsca, trasy, widoki i inne elementy przestrzeni publicznej, które sprawiają, że czujemy się dobrze. Dlaczego? To trzeba wyjaśnić, opisać swoje wrażenia. Może dzięki temu inni też to dostrzegą i w ten sposób odkryjemy SKARB!

Więcej

Nowe strony projektu „Wspólna Przestrzeń z lat 2008-2009

 //  Projekt: Sprawy organizacyjne

Organizacja i historia projektu, który poprzedził powstanie Kongresu Ruchów Miejskich. Ogólnopolskie działanie integracyjne środowisk aktywistów miejskich zaczęło się od opracowywania „Manifestu Wspólnej Przestrzeni” na spotkaniu Forum Kultury Przestrzeni 27 października 2008 w „Gazecie Wyborczej”.

Więcej