Z archiwum Lublin ESK 2016. Strona zawiera zrzut ekranu z nieistniejącej już strony zawierającej informacje o osobach zaangażowanych w redakcję folderu Lublin ESK 2016 w 2009 roku.

 

 

 

Tekstowa zawartość strony:

czwartek, 23 lipca 2009

Folder Lublin 2016

Jeśli jesteś na tej stronie zapewne trzymasz w ręku folder prezentujący Lublin jako miasto kandydujące do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku. Strona ta powstała po to abyś mógł/mogła skomentować treść folderu. Liczymy na Twoje uwagi i sugestie. Jako autorzy i autorki tego wydawnictwa zachęcamy do dyskusji.

Podczas prac nad folderem stworzyła się liczna grupa osób, które przyczyniły się do jego ostatecznego kształtu swoimi uwagami lub tekstami. Nazwaliśmy ją kolektiv.lublin2016.pl, ponieważ jest to grupa otwarta oraz interaktywna.
Oto te osoby w porządku alfabetycznym: Piotr Choroś, Marcin Fedorowicz, Katarzyna Hołda, Roman Jaborkhel, Marcin Kamola, Michał Karapuda, Anna Kiszka, Grzegorz Kondrasiuk, Rafał „Koza” Koziński, Magda Linkowska, Emil Majuk, Dominika Majuk, Agnieszka Matecka, Teresa Matecka, Wojciech Matecki, Anna Pajdosz, Tadeusz Przystojecki, Marcin Skrzypek, Ida Smyczyńska, Joanna Stachyra, Grzegorz Reske, Włodzimierz Wysocki, Miłosz Zieliński, Piotr Zieniuk.

Możesz do nas dołączyć. Twoje uwagi pomogą w realizacji kolejnych zadań związanych z Lublinem jako Europejską Stolica Kultury 2016.

13:44, kolektiv2016


 

Komentarz

Folder Lublin ESK 2016 zawiera w stopce informację: „Redakcja i teksty: Michał Miłosz Zieliński oraz kolektiv.lublin2016.eu”. Chodziło mi o to, aby pod tym adresem na oficjalnej domenie kandydatury Lublin ESK 2016 można było znaleźć powyższe informacje. Jednak nie miałem możliwości sam założyć takiej strony, więc zrobiłem to prowizorycznie na Blox.pl, żeby móc zrobić do czegoś odnośnik na stronie Geneza SPOKO. Sądzę, że pod adresem ze stopki taka strona nie powstała, natomiast mogło działać przekierowanie do 2016kolektiv.blox.pl. Inaczej mój plan ujawnienia kolektywnej redakcji folderu nie powiódłby się.

Przyczyny powstania grupy www.kolektiv.lublin2016.eu są opisane na stronie Geneza SPOKO. W skrócie chodziło o to, aby stworzyć kolektywną, społecznie i urzędowo reprezentatywną „osobowość”, która mogłaby wziąć odpowiedzialność za przeredagowanie folderu i tym samym zbudować podstawy do jego życzliwego przyjęcia przez odbiorców, a szczególnie media i autorytety.

Biorąc pod uwagę nazwę kolektiv.lublin2016.eu oraz treści powyższej strony, można tę inicjatywę traktować jako pierwszą – poprzedzającą SPOKO – próbę założenia oddolnej społecznej grupy zaangażowanej w kandydaturę Lublin ESK 2016. Mogło się tak stać w innych okolicznościach, np. gdyby folder w tym trybie powstał na wcześniejszym etapie aktywizacji społecznej i nie bezpośrednio przed wakacjami.

Marcin Skrzypek