5 # Rozmowy o mieście – Jak kiełkuje lubelska zieleń?

Naszym gościem będzie Pani Hanna Pawlikowska – Miejski Architekt Zieleni w UM Lublin, która opowie o sukcesach i planach działania Biura MAZ. Czas i miejsce spotkania: środa 31 maja, 17.30, sala 24 w Ratuszu.

Nie ma wątpliwości, że zieleń naszego miasta powoli kiełkuje i nabiera blasku. Z pewnością jest też wiele spraw, które wymagają poprawy. Po krótkiej prezentacji, chcemy wspólnie rozmawiać o wyzwaniach i potrzebach, które stoją przed nami w kwestii zieleni w Lublinie.

Hanna Pawlikowska – od 1984 roku nieprzerwanie w zawodzie. Pierwsze doświadczenia zdobywałam w firmach prywatnych, później również własnej. Od 2000 roku urzędnik – Ogrodnik Miejski w Bydgoszczy, zastępca i następnie Dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony środowiska. Od 2013 roku Zastępca Dyrektora Wydziału Ochrony Środowiska w UM Lublin, a od września 2014 roku Miejski Architekt Zieleni z biurem od 1 marca 2015 roku. „Przeszłam wszystkie etapy planowania i budowy terenów zieleni, praca fizyczna też nie jest mi obca i trzeba przyznać, że takie doświadczenie procentuje w pracy urzędniczej, ale zieleń to nie tylko mój zawód to również moja pasja” mówi o sobie.
Rozmowy o mieście 2017 są inicjatywą Forum i Rady Kultury Przestrzeni z okazji 700-lecia Lublina, zaplanowaną jako comiesięczne, otwarte spotkania, na których po krótkiej prezentacji zapraszamy do pytań i swobodnej dyskusji o przyszłości naszego miasta.
Zachęcamy także wszystkich do przybycia na spotkanie transportem zrównoważonym: pieszo, komunikacją publiczną lub rowerem. Osoby z niepełnosprawnością, prosimy o kontakt. Zapewniamy pomoc w wejściu na II piętro.