#17 Rozmowy o mieście – Efekt motyla: jak mieszkańcy miast chronią przyrodę

Serdecznie zapraszamy! Gośćmi spotkania będą Cecylia Malik i Małgorzata Nieciecka-Mac, które opowiedzą o krakowskich doświadczeniach w ratowaniu terenów cennych przyrodniczo przed zabudową i dewastacją. Piątek, 11 stycznia 2019, godz. 17:00, Centrum Spotkania Kultur, sala kinowa, poziom -1.

Krakowianie prowadzą walkę o ochronę cennego terenu przyrodniczego blisko centrum, inicjatywa Wodna Masa Krytyczna przywraca rzekę mieszkańcom Krakowa.

Cecylia Malik (artystka) – opowie o ośmioletnich doświadczeniach w ratowaniu terenu Zakrzówka w Krakowie przed zabudową deweloperską, w ramach Kolektywu Modraszek
Małgorzata Nieciecka-Mac (dziennikarka) – opowie o doświadczeniach w działaniach społecznych na rzecz ochrony rzek i popularyzowania wiedzy o rzekach, m.in. Wodnej Masie Krytycznej i Vistuliadzie

Po wystąpieniach zapraszamy do pytań i dyskusji.

  • Modraszek Kolektyw http://modraszekkolektyw.blogspot.com/, http://www.cecyliamalik.pl/modraszek/m-manifest.html
  • Wodna Masa Krytyczna https://pl-pl.facebook.com/pages/category/Community/Wodna-Masa-Krytyczna-310985175671619/
  • Ratujmy Rzeki http://www.ratujmyrzeki.pl/
  • Siostry Rzeki https://www.facebook.com/Siostry-Rzeki-1772150046238916/
  • Vistuliada https://vod.tvp.pl/website/vistuliada,34272130

 

 

„Rozmowy o mieście” są inicjatywą Forum i Rady Kultury Przestrzeni rozpoczętą w 2017 r. z okazji 700 lecia Lublina, zaplanowaną jako otwarte spotkania, na których po krótkiej prezentacji zapraszamy do pytań i swobodnej dyskusji o przyszłości naszego miasta. Spotkanie odbywa się we współpracy z Modraszek Kolektyw, Wodną Masą Krytyczną, Fundacją Open Culture, H&L Group, inicjatywą Górki Czechowskie – Wietrznie Zielone, Towarzystwem dla Natury i Człowieka oraz Ośrodkiem Brama Grodzka – Teatr NN. Dziękujemy Centrum Spotkania Kultur za użyczenie sali na spotkanie.

Zachęcamy wszystkich do przybycia transportem zrównoważonym: pieszo, komunikacją publiczną lub rowerem. Sala w pełni dostępna dla osób z niepełnosprawnością.