Zmiana w MAZ i Zespole Doradczo-Opiniującym ds. przyrody

Katarzyna Szczypior będzie reprezentować Radę Kultury Przestrzeni w Zespole Doradczo-Opiniującym ds. przyrody przy prezydencie Miasta Lublin, w czym zastąpi Katarzynę Zaleską.

Katarzyna Zaleska została zatrudniona w biurze Miejskiego Architekta Zieleni. Pismo w tej sprawie z prośbą o wyznaczenie nowego członka Zespołu z ramienia RKP otrzymaliśmy 14 października 2016:

Obie nasze Koleżanki są członkiniami Rady Kultury Przestrzeni. Katarzyna Zaleska ukończyła architekturę krajobrazu na SGGW i przez 10 lat pracowała na architekturze krajobrazu KUL. Była m.in. jedna z osób opiekujących się bluszczem w Parku Jana Pawła II oraz konsultantką naukową polskiego tłumaczenia książki Townscape Gordona Cullena (Obraz Miasta, tłum. Ewa Kipta) wydanej przez Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN” w ramach Forum Kultury Przestrzeni w 2011 roku.

Katarzyna Szczypior jest znaną w Lublinie „zieloną projektantką” tworzącą dzieła o charakterze artystycznym jak i użytkowym. Poza wykształceniem i doświadczeniem zawodowym w zakresie architektury krajobrazu (Garden Concept) posiada uprawnienia inspektora nadzoru terenów zieleni (SITO/NOT) a także certyfikowanego inspektora drzew (Instytut Drzewa).

Tej zmiany winszujemy wszystkim mieszkańcom i gratulujemy Koleżankom!

Poniżej kilka wybranych prywatnych realizacji Katarzyny Szczypior:

  • 2010, „Gra(m) w zielone” na ul. Zielonej, w ramach Nocy Kultury
  • 2012, „Zielone światło”
  • 2014, „Pierwszy krok”, zagospodarowanie placu przed Ratuszem na otwarcie projektu Miasto dla ludzi. Lubelskie standardy infrastruktury pieszej z Janem Gehlem (wspólnie z Pauliną Zarębską-Denysiuk)
  • 2016, tzw. parklet czyli meble miejskie do siedzenia z zielenią dla Punktu Kultury na ul 1 Maja w Lublinie
  • 2016, zielona ścieżka w ramach reprezentacji Lublina w programie Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016
  • 2016, Katarzyna Szczypior przy pracy.