Niniejsza strona powstała w celu dokumentacji treści poprzedniej wersji stron Forum Kultury Przestrzeni, na których umieszczono wątek „Transport i zarządzanie mobilnością”: MPK, transport zrównoważony, samochody prywatne, parkowanie rowery, piesi itd.

Powyżej – fragment mapy z analizy Dostępność szkół w Lublinie po reformie edukacji na blogu firmy GIS-Expert. Poniżej ilustracja tezy, że rewolucyjne, czasem trudne do wyobrażenia zmiany są możliwe nawet w najbardziej zatłoczonych miastach.

 

 

Rozwój ulicy Potterstraat w centrum Utrechtu w Holandii. Film ukazuje zmiany jakie dokonały się z osiemsetletnią główną ulicą miasta, ale obecnie zamkniętą dla prywatnego ruchu samochodowego, jako część większego planu stworzenia przyjaznego miasta.

Więcej na kanale YouTube Bydgoski Rowerzysta

 

Lublin Rowerem – pomysł na produkt turystyczny

 

Turysta może przez dzień lub weekend jeździć po Lublinie wynajętym rowerem, oglądając najważniejsze / najpiękniejsze miejsca: Skansen, Ogród Botaniczny, Stare Miasto, „Poznawalnię”, pojeździć na koniu, torze rowerowym lub na nartach wodnych. Ofercie powinna towarzyszyć informacja (narzędzie internetowe lub osoba) pomagająca w organizacji czasu (zamówienie biletów, rezerwacja konia itp.). A propos „Poznawalni”: chodzi o pomysł Jacka Wardy, aby w ramach rewitalizacji Tatar Propozycja zlokalizować na Dworcu Północnym lubelskie centrum nauki (zob. Kalendarium 2015-2012, rok 2010)

Co zrobić:
Drogę rowerową zbudowaną wg standardów rowerowych sieci Miasta dla Rowerów łączącą:

  • Muzeum Wsi
  • Ogród Botaniczny
  • Stare Miasto
  • pozostałe cele

Przy Dworku Graffa przecina się ona z drogą wzdłuż Bystrzycy, która pozwala na wyjazd na Pojezierze a z drugiej strony na dojazd do Zalewu (dochodząc do Toru Rowerowego na Janowskiej).